28 lipiec 2021

13 osób rannych po wypadku autobusu, który wiózł 39 dzieci i 4 dorosłych

fot. PAP
Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie) i Gostyninie (woj. mazowieckie) po wypadku, do którego doszło w środę po południu na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim - poinformowała mł. asp. Justyna Cywka z miejscowej policji.
REKLAMA

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce (woj. łódzkie). "Nie ma ofiar śmiertelnych" - powiedziała PAP mł. asp. Cywka.

"Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki" - podała. "Autokarem podróżowały 43 osoby - 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca" - przekazała.

"Do szpitali w Kutnie w województwie łódzkim i Gostyninie w województwie mazowieckim odwieziono 11 dzieci, kierowcę autokaru i kierowcę ciężarówki. Nie ma informacji o tym, aby obrażenia zagrażały życiu któregoś z poszkodowanych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi" - relacjonowała policjantka.

"W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy" - zaznaczyła.

Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (woj. mazowieckie).

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce nadal jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Odblokowano prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

Poinformowano, że na miejsce wypadku podstawiono został drugi autokar. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany