Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 12 lipca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nad zdrowymi dziećmi do lat 8 i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłą osobą niepełnosprawną został wydłużony do 12 lipca.
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko albo, jeśli niania lub dzienny opiekun nie mogą zapewnić opieki z powodu COVID-19. Ze świadczenia mogą też skorzystać rodzice, którzy mimo otwarcia placówek opiekuńczych, nie zdecydowali się posłać do nich dzieci w obawie przed Covid-19.

Wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pracownik składa taki dokument do pracodawcy, zleceniobiorca do zleceniodawcy, a osoba prowadząca działalność gospodarczą – bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli w oczekiwaniu na zmianę przepisów rodzic złożył wniosek o zwykły zasiłek opiekuńczy, to teraz ten okres będzie rozliczony, jako dodatkowy zasiłek opiekuńczy. To znaczy, że nie pomniejszy puli 60 dni zwykłego zasiłku, który przysługuje w roku kalendarzowym.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
4300
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-10-11 16:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-12 18:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-12 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany