Łódź/ Miejskie wakacje nad wodą, na sportowo i na półkoloniach – są jeszcze wolne miejsca
Wzorem ubiegłych lat półkolonie dla najmłodszych uczniów organizują wspólnie łódzki magistrat i szkoły. Program aktywności jest urozmaicony i składają się na niego zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne i muzyczne, informatyczne, wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum i do figloraju. Dzieci mogą uczestniczyć w nich od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00.
W sumie 72 szkoły i placówki edukacyjne przygotowały rekordowe 15 tys. miejsc dla uczniów klas I-VI. Nadal jest ok. 350 miejsc wolnych na kolejne turnusy wypełnione warsztatami, zabawami i wycieczkami. Jak poinformował łódzki magistrat, nabór potrwa do ich wyczerpania.
Listę jednostek, które jeszcze mogą przyjąć dzieci na półkolonie oraz inne informacje dot. zapisania dziecka, można znaleźć na stronie lodz.pl/lato.
"Turnusy zapełniają się bardzo szybko. Przed zapisaniem dziecka warto zadzwonić do wybranej placówki i dowiedzieć się, czy jeszcze dysponuje miejscami na dany termin" – zaznaczyła Martyna Kowalczyk z Urzędu Miasta Łodzi.
Na półkolonie najmłodszych łodzian zapraszają także m.in. Aquapark Fala, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Miejska Strefa Kultury.
Aquapark Fala organizuje półkolonie nad wodą. Wciąż może przyjąć jeszcze około 400 dzieci. Podczas zajęć uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów udoskonalą swoją technikę pływania, w programie znalazły się też wycieczki, m.in. do zoo i orientarium.
Centrum Nauki i Techniki EC1 dysponuje jeszcze 150 wolnymi miejscami. Najmłodsi łodzianie podczas półkolonii nauczą się hodować pszczoły, zawitają do świata komiksu i gier oraz wspólnie będą świętować 600. urodziny Łodzi.
Z kolei Miejska Strefa Kultury zaprasza na letnie zajęcia, podczas których dzieci mają rozwinąć swoje zainteresowania. Gry terenowe, zabawy na świeżym powietrzu i działania artystyczne to tylko część przygotowanych atrakcji. MSK ma jeszcze około 30 wolnych miejsc na półkolonie, nadal można zapisywać się też na kilkugodzinne warsztaty. (PAP)
autor: Bartłomiej Pawlak
bap/ apiech/