10 maj 2022

śledztwo ws. wypadku w stadninie; nie żyje 10-latka nadepnięta przez konia

zdjęcie: śledztwo ws. wypadku w stadninie; nie żyje 10-latka nadepnięta przez konia / fot. PAP
fot. PAP
Prokuratura Rejonowa w Poddębicach (woj. łódzkie) wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w stadninie koni w pow. poddębickim. Na 10-letnią dziewczynkę, która przewróciła się na ziemię, nadepnął koń. Dziecko zmarło.
REKLAMA

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prok. Jolanta Szkilnik, potwierdziła PAP we wtorek, że w tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Poddębicach. Dochodzenie ma wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do tragedii.

"Trwa wyjaśnianie okoliczności z udziałem małoletniego dziecka" – przekazała.

Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa, jego wstępną fazę oraz fakt, że pokrzywdzonym jest dziecko, nie są udzielane żadne dane i szczegóły dotyczące prowadzonego postepowania.

Według ustaleń portalu tvn24.pl, który jako pierwszy we wtorek poinformował o sprawie, do tragedii doszło w miniony piątek. Dziewczynka była w stadninie ze swoimi rodzicami. Dziecko, prowadząc swojego konia, miało przewrócić się na padoku. Wówczas na leżącą na ziemi 10-latkę nadepnąć miał inny, wystraszony koń. Mimo udzielenia pierwszej pomocy, dziewczynki nie udało się uratować.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
20.2°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-28 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany