„Lekcje z ZUS” - urząd zaprasza uczniów i nauczycieli

fot. nadesłane
Przed nami kolejna edycja projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Do tej pory wzięło w nim udział przeszło 230 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych.
REKLAMA
 „Lekcje z ZUS” goszczą w niektórych szkołach już od 5 lat. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. Tylko w roku szkolnym 2018/2019 w szkołach południowej części województwa mazowieckiego w projekcie uczestniczyło 2002 uczniów.

Nowy rok szkolny oznacza kolejną edycję „Lekcji z ZUS”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się między innymi tego, jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy. Zwieńczeniem projektu jest ogólnopolska olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty w rekrutacjach na uczelnie wyższe. Można zapewnić sobie nawet przyrzeczenie indeksu.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca wszystkich zainteresowanych nauczycieli do skontaktowania się z koordynatorem projektu w regionie, który czeka na zgłoszenia i pytania pod numerem telefonu 48 385-63-51. Warto dodać, że pracownicy ZUS zapewniają profesjonalne materiały dydaktyczne, które zostały przygotowane we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Nauczyciele mogą także liczyć na merytoryczne wsparcie i pomoc na każdym etapie współpracy.

Najlepiej zgłosić się jak najszybciej. Dzięki temu szkoła będzie jeszcze mogła wziąć udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 2 grudnia.

Patronat honorowy nad „lekcjami z ZUS” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
20577
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany