Odblaski to bezpieczeństwo, bezpieczeństwo to życie – wiedzą o tym już przedszkolaki

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Systematyczne spotkania policjantów różnych pionów z przedszkolakami i uczniami zwiększa świadomość młodego człowieka na temat bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie zawitali do przedszkola, gdzie z ,,zerówkowiczami” rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie.
Koronawirus
łódzkie
14304
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie odwiedzili grupę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Rzgowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo, właściwe przechodzenie przez jezdnię, noszenie odblasków. Najmłodsi wiedzieli, że widoczność na drodze jest bardzo ważna szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Odblaski na plecaku, butach czy odzieży chronią nas przed groźnymi wypadkami czy potrąceniami. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie w domu, co zrobić kiedy wydarzy się nieszczęśliwy wypadek. Apelowali również do pociech o to aby byli ostrożni podczas poznawania obcych osób czy jak mają reagować na ,,zaczepki” takich osób. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały doskonałą znajomożć numerów alarmowych i powtórzyły wspólnie ze stróżami prawa przytoczone na spotkaniu zasady bezpieczeństwa.

Pamiętajmy!

  • Poruszając się na drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym używajmy elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że poruszamy się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
  • Odblaski nosimy tak, aby były widoczne w światłach jadących pojazdów! Odbiją wtedy światło padające z reflektorów samochodu dając sygnał kierującemu pojazdem, że po drodze porusza się człowiek.
  • Przy zakupie odblasku zwracajmy uwagę czy został na nim umieszczony znak CE. Brak tej informacji oznacza, że jest to gadżet w jaskrawym kolorze, który nie spełnia wymogów technicznych (światło odbite elementu odblaskowego powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 metrów).
  • Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego najpierw oświetlają dół jego sylwetki, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.
  • Umieszczajmy odblaski na wysokości kolan, dłoni, w okolicach środka klatki piersiowej i pleców.
  • Niezależnie od tego gdzie się poruszamy i o jakiej porze (w mieście czy poza nim, w dzień czy o zmroku), w warunkach niedostatecznej widoczności dla własnego bezpieczeństwa, nośmy elementy odblaskowe.
  • Koniecznie zadbajmy, aby dzieci i osoby starsze stosowały elementy odblaskowe we właściwy sposób. (KGP)
 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
14304
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-19 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-20 16:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-20 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-20 19:30
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany