Powiedz ,,Nie" wszelkim używkom.

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu spotkali się z rodzicami w Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze i uczniami z podstawówki w Justynowie. Mundurowi mówili o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z korzystania z e-papierosów, środków odurzających oraz poruszyli temat odpowiedzialności karnej nieletnich.
REKLAMA

Kiedy dziecko bierze narkotyki zazwyczaj rodzice nie dostrzegają tego od razu. Często podejrzewają, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego, jednak młody człowiek potrafi doskonale ukrywać swoje uzależnienie. Dlatego też spotkania policjantów z uczniami i ich rodzicami jest kolejną lekcją na uświadomienie dorosłych jak ważna jest ich szybka reakcja na jakiekolwiek niepokojące oznaki. Natomiast dla młodzieży to kolejne uświadomienie ich jak poprzez używki można szybko popaść w uzależnienie a co za tym idzie zmarnować sobie życie.

Dzielnicowi omówili też na spotkaniach między innymi takie zagadnienia jak: czyn karany, wykroczenie, demoralizacja, nieletni, małoletni. Wytłumaczyli zasady odpowiedzialności karnej za popełnione czyny karalne i wykroczenia w zależności od wieku sprawcy. Wyjaśnili jakie zachowania świadczą o przejawach demoralizacji i jakich sytuacji należy unikać aby nie popaść w konflikt z prawem. Policjanci przypomnieli również o szybkim sposobie nawiązania kontaktu z mundurowymi poprzez aplikację „Moja Komenda”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-01-27 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-29 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 18:00
miejsce
Żarty Żartami, Łódź, Wólczańska 40/42
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-30 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany