Powiedz ,,Nie" wszelkim używkom.

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu spotkali się z rodzicami w Szkole Podstawowej w Wiśniowej Górze i uczniami z podstawówki w Justynowie. Mundurowi mówili o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z korzystania z e-papierosów, środków odurzających oraz poruszyli temat odpowiedzialności karnej nieletnich.
REKLAMA

Kiedy dziecko bierze narkotyki zazwyczaj rodzice nie dostrzegają tego od razu. Często podejrzewają, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego, jednak młody człowiek potrafi doskonale ukrywać swoje uzależnienie. Dlatego też spotkania policjantów z uczniami i ich rodzicami jest kolejną lekcją na uświadomienie dorosłych jak ważna jest ich szybka reakcja na jakiekolwiek niepokojące oznaki. Natomiast dla młodzieży to kolejne uświadomienie ich jak poprzez używki można szybko popaść w uzależnienie a co za tym idzie zmarnować sobie życie.

Dzielnicowi omówili też na spotkaniach między innymi takie zagadnienia jak: czyn karany, wykroczenie, demoralizacja, nieletni, małoletni. Wytłumaczyli zasady odpowiedzialności karnej za popełnione czyny karalne i wykroczenia w zależności od wieku sprawcy. Wyjaśnili jakie zachowania świadczą o przejawach demoralizacji i jakich sytuacji należy unikać aby nie popaść w konflikt z prawem. Policjanci przypomnieli również o szybkim sposobie nawiązania kontaktu z mundurowymi poprzez aplikację „Moja Komenda”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
15842
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany