16 wrzesień 2022

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy online Największa tajemnica wszechświata

zdjęcie: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy online Największa tajemnica wszechświata / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Setki miliardów galaktyk, tryliardy gwiazd, niezliczona ilość najróżniejszych planet, a wśród nich Ziemia. Mikroskopijny punkcik na mapie wszechświata zamieszkały przez ludzi, których ciekawość nie zna granic. Od setek lat kolejne pokolenia patrząc w niebo zadawały sobie pytanie: jakie tajemnice skrywa wszechświat?
REKLAMA
http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2022-kosmos/

Zapraszamy do obejrzenia wystawy o literaturze, która ujawnia kilka tajemnic prosto z kosmosu! Do odkrycia pozostaje jeszcze bardzo dużo. Z prezentowanych książek poznasz: najważniejsze odkrycia, które zmieniły sposób myślenia o wszechświecie, dowiesz się o największych misjach kosmicznych, poznasz porywającą historie wyprawy Apollo 13, odkryjesz tajemnice gwiazd i to co przedstawiają, a być może polubisz literackich kosmicznych bohaterów.

Czekają Cię ciekawe wyprawy, wizje i eksperymenty. Doświadczaj, gdyż wszechświat jest pełen niezbadanych cudów - niezwykłych planet, gwiazd i księżyców. Przygotuj się do startu, ale pamiętaj! Wróć po wszystkim bezpiecznie na Ziemię!

Przy slajdach warto zwrócić uwagę na tekst, w którym można przeczytać więcej o prezentowanych publikacjach.

Wystawę oraz informację o niej przygotował Dział Dziecięcy WBP w Łodzi: 42 6630350 / dzieciecy@wbp.lodz.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
6.8°C
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 18:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-10-01 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 16:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 18:30
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany