7 lipiec 2021

Łódzkie: ponad 9,7 mln zł z dotacji rządowych na remonty przejść dla pieszych

zdjęcie: Łódzkie: ponad 9,7 mln zł z dotacji rządowych na remonty przejść dla pieszych / fot. PAP
fot. PAP
W regionie łódzkim rozpoczął się tzw. nabór uzupełniający wniosków dotyczących dofinansowania bezpieczeństwa pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na remonty przejść dla pieszych będzie 9,7 mln zł - przekazał w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
REKLAMA

Są kolejne pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pieszych w woj. łódzkim. Teraz, w tzw. naborze uzupełniającym, rząd przeznaczył ponad 9,7 mln zł na modernizację przejść dla pieszych w regionie.

"Przechodzień na pasach powinien czuć się bezpiecznie. Dlatego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wydzieliliśmy specjalny podprogram, w którym zbieramy wnioski ze strony samorządów tylko na remont przejść dla pieszych i poprawy bezpieczeństwa w tego typu miejscach" – powiedział podczas środowej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

"W pierwszym naborze pozytywnie zostały zaopiniowane 183 wnioski na realizację 272 zadań na kwotę 18 mln zł" - podały służby prasowe urzędu wojewódzkiego.

Gmina - jak poinformowano - może złożyć w formie elektronicznej wnioski na 6 przejść dla pieszych, powiat na 8. Wysokość dofinansowania dla samorządów to do 80 proc. wartości inwestycji.

Nabór wniosków potrwa do 5 sierpnia. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
11.8°C
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 18:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-10-02 16:00
miejsce
Łódzki Dom Kultury, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 16:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany