31 październik 2022

Węgla na zimę wystarczy

zdjęcie: Węgla na zimę wystarczy / fot. PAP
fot. PAP
Na złość Putinowi mamy ciepłą jesień. Węgla wystarczy. Cały czas są dostawy, jedyny problem, jaki występuje to transportowanie tych ogromnych ilości węgla do poszczególnych regionów - powiedział w poniedziałek na antenie PR Łódź wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
REKLAMA

Wojewoda zapewnił, że węgla w Polsce nie powinno zabraknąć, bo dzięki rozwiązaniom przyjętym przez rząd transporty docierają na czas.

"Na złość Putinowi mamy ciepłą jesień, węgiel mamy zakontraktowany. Węgla wystarczy" - mówił w poniedziałek na antenie Polskiego Radia Łódź wojewoda Bocheński.

Dodał, że teraz wszystko zależy od logistyki. "Cały czas są dostawy, jedyny problem, jaki występuje to przetransportowanie tych ogromnych ilości węgla do poszczególnych regionów, na tereny województw" - zaznaczył. "Składy prywatne mają węgiel, tylko proponują go w cenach o wiele zawyżonych i nie są w stanie przyjąć tego węgla, który jest dystrybuowany z zamówień spółek skarbu państwa" - zwrócił uwagę.

Wojewoda poinformował, że wśród przedstawicieli samorządów regionu łódzkiego zbierane są deklaracje zorganizowania składów węgla. "Praktycznie 95 procent gmin chce przystąpić do programu stworzenia u siebie składów i dystrybucji węgla. Jesteśmy po rozmowach z samorządami i podmiotami odpowiedzialnymi za dystrybucję" - podsumował. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
8°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 17:22
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-03-01 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Przestrzeń, Łódź, Ul. Piotrkowska 217
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany