21 listopad 2022

W sobotę rusza świąteczny jarmark na Podwalu

zdjęcie: W sobotę rusza świąteczny jarmark na Podwalu / fot. PAP
fot. PAP
W sobotę na Podwalu na Starym Mieście rozpocznie się świąteczny jarmark. Z kolei na Bazarze Różyckiego w przedświąteczne weekendy odbędzie się garażówka oraz rzemieślniczy jarmark. Mikołajkową wyprzedaż garażową zaplanował także Ursynów.
REKLAMA

Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu rusza już w sobotę, 26 listopada. Potrwa do 6 stycznia przyszłego roku, od godz. 11 do 20, a w piątki i soboty nawet dłużej – do 21.30.

Na Podwalu pojawią się świąteczne stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego i regionalnego rzemiosła. Obok wystawców polskich gościć będą kupcy i rzemieślnicy z Ukrainy i Litwy. Można będzie też kupić żywe choinki.

Jarmark uatrakcyjnią pokazy kowalstwa artystycznego, chodzący bałwan Olaf, strefa z saniami i reniferem, w której można będzie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Dla dzieci przewidziano też konkursy i niespodzianki. "Mikołaj będzie obecny na jarmarku w weekendy i święta, a także w tygodniu w godzinach popołudniowych" - przekazał stołeczny ratusz.

Dodatkowo na soboty 10 i 17 grudnia w godzinach 16-17 jest planowany występ zespołu muzycznego z Ukrainy – grupy Korali. W programie kolędy i lekcja tańca ludowego.

Tuż przed Mikołajkami, 4 grudnia, w godz. 10-16 odbędzie się przedświąteczna Ursynowska Wyprzedaż Garażowa, jak zwykle na parkingu przy urzędzie dzielnicy (na rogu ul. Indiry Ghandi i al. KEN). Wstęp bezpłatny, zarówno dla sprzedających jak i kupujących.

Na ten sam dzień zaplanowano ostatnią tegoroczną wyprzedaż garażową na legendarnym praskim Bazarze Różyckiego. Odbędzie się ona w niedzielę, 4 grudnia między godziną 11 a 15 pod hasłem "Prezent z drugiej ręki". Wejście na Bazar od ulicy Targowej 50, obok Muzeum Warszawskiej Pragi. Wstęp – zarówno dla kupujących jak i sprzedających – jest bezpłatny.

Z kolei w 10. i 11. grudnia na Bazarze Różyckiego odbędzie się Jarmark Świąteczny. Znajdzie się na nim około 40 stanowisk handlowych. Będzie można kupić wytwory rzemieślnicze: wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki.

Święty Mikołaj odwiedzi jarmark w niedzielę w godz. 12 – 16. Dla maluchów przewidziano też loterie fantowe oraz bezpłatną karuzelę.

Na jarmarkach nie zabraknie też smakowitych potraw czy gorących napojów. (PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
0.8°C
wschód słońca: 07:28
zachód słońca: 16:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-28 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany