16 listopad 2022

Wojna będzie eskalowała na różne sposoby

zdjęcie: Wojna będzie eskalowała na różne sposoby / fot. PAP
fot. PAP
To kolejny znak, że wojna nigdy nie ogranicza się tylko do dwóch stron konfliktu – będzie eskalowała na różne sposoby, czasami w formie incydentu, czasami w formie skutków sankcji. Odpryski tej wojny będą uderzały także w innych - stwierdził w rozmowie z PAP.PL dr Maciej Milczanowski, ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
REKLAMA

Dr Maciej Milczanowski komentując wtorkowe wydarzenie przy granicy z Ukrainą i podkreślił, że Stany Zjednoczone są główną siłą Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jego zdaniem "polityka USA jest bardzo racjonalna".

"Byliśmy informowani zależnie od sytuacji. Amerykanie wiele zmienili przez ostatnie dekady i starają się rzeczywiście rzetelnie informować" - podkreślił Milczanowski w rozmowie z PAP.PL.

Dodał, że natychmiastowa gotowość do uruchomienia art. 4. NATO jest w tym przypadku istotna. "To pewien sygnał, że NATO przygotowuje rozwiązania na wypadek sytuacji, która miała miejsce i ewentualne inne incydenty tego typu. (...) W ramach tych konsultacji dzieli się także pewnymi informacjami wywiadowczymi" - zaznaczył.

"To ważny sygnał dla Rosji" - podsumował Milczanowski.

Na stronie https://wideo.pap.pl/videos/65249/ i na PAP.PL https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1481669%2Cekspert-ds-bezpieczenstwa-wojna-bedzie-eskalowala-na-rozne-sposoby.html dostępny jest materiał wideo.(PAP)

Autorki: Anna Nartowska, Monika Rutke

an/ mru/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
1°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Galeria Piotrkowska, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 20:00
miejsce
Przechowalnia, Łódź, ul. 6 sierpnia 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany