22 maj 2023

Zatrzymano piątego mężczyznę w związku ze strzelaniną w łódzkiej myjni samochodowej

zdjęcie: Zatrzymano piątego mężczyznę w związku ze strzelaniną w łódzkiej myjni samochodowej / fot. PAP
fot. PAP
W związku ze strzelaniną w nocy z soboty na niedzielę w łódzkiej myjni samochodowej, zatrzymany został kolejny mężczyzna. Istnieją podejrzenia, że 45-latek brał w niej udział - przekazał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
REKLAMA

Kolejne zatrzymanie po strzelaninie w łódzkiej myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej. 32-latek, który został przewieziony do szpitala z ranami postrzałowymi walczy o życie. W niedzielę zatrzymano czterech mężczyzn, w poniedziałek piątego.

"W związku ze strzelaniną w nocy z soboty na niedzielę w myjni samochodowej w Łodzi, na Pomorzu zatrzymany został kolejny mężczyzna. Istnieją realne podejrzenia, że 45-latek brał udział w strzelaninie" - podał Kopania. "Trwają ustalenia mające na celu doprecyzowanie jego roli. Aktualnie uzupełniany i analizowany jest materiał dowodowy. Wstępnie zakładamy, że czynności procesowe mogą odbyć się w prokuraturze w godzinach popołudniowych" - relacjonował w poniedziałek rzecznik.

W nocy z soboty na niedzielę patrol policji został powiadomiony o strzelaninie w myjni samochodowej przy ul. Rokicińskiej w Łodzi. "Wraz z policją koncentrujemy się teraz na odtwarzaniu przebiegu wydarzeń" - podkreślił w niedzielę w rozmowie z PAP Kopania. "Wygląda na to, że padły strzały, w następstwie których 32-latek w stanie ciężkim jest w szpitalu. Lekarze walczą o jego życie" - mówił.

"Przez kilka godzin specjaliści dokonywali oględzin śladów. Najprawdopodobniej w wyniku strzałów uszkodzeniu uległo też kilka aut" - poinformował. "W związku z podejrzeniem udziału w zdarzeniu zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 27 do 43 lat" - przekazał w niedzielę dodając, że jest jeszcze za wcześnie na podanie szczegółów nocnej strzelaniny.

Pojawiły się medialne informacje, że jeden z mężczyzn strzelił do 32-latka widząc, że ten ma w rękach siekierę lub inne niebezpieczne narzędzie. Policja i prokuratura tego nie potwierdziły.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w związku z łódzką strzelaniną, zatrzymano piątego mężczyznę. 45-latka ujęto na Pomorzu. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
19.6°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-30 19:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany