596 urodziny Łodzi – zmiany w organizacji ruchu

fot. KMP w Łodzi
W dniach 25-29 lipca 2019 roku na Placu Wolności odbędą się uroczyste obchody 596 urodzin Łodzi. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, na ulicach dojazdowych do Placu Wolności zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzone zmiany obowiązywać będą w dniach od czwartku do niedzieli w godzinach 17:00 - 02:00.
Koronawirus
łódzkie
259
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Scena główna będzie ustawiona na Placu Wolności gdzie od piątku 26 lipca 2019 r. od godz. 19:00 będą odbywać się koncerty. Całkowicie z ruchu kołowego wyłączony zostanie Plac Wolności. Na ulicach dojazdowych do Placu tj. ul. Legionów, ul. Nowomiejskiej oraz ul. Pomorskiej obowiązywać będą zakazy wjazdu oznaczone znakami B-1. Zostaną również ustawione barierki zakazujące dalszego wjazdu na teren Placu Wolności. Objazd dla kierowców i rowerzystów poprowadzony zostanie z ul. Zachodniej i Piotrkowskiej przez Rewolucji 1905 r. i Wschodnią do Północnej. W drugim kierunku można skorzystać z przejazdu Północną i Ogrodową do Zachodniej.

Tłum ludzi, roztargnienie uczestników imprezy, skupienie na wykonawcach poszczególnych koncertów są doskonałą okazją do skutecznych działań złodziei kieszonkowych. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które mogą ustrzec nas od przykrych niespodzianek tj.:

Unikajmy noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni.
Wartościowe przedmioty nośmy przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w przedniej kieszeni spodni, w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki.
Pamiętajmy, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak, nie nośmy plecaka lub torebki na pasku z tyłu.
Unikajmy noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne.
Klucze do mieszkania nośmy zawsze w innym miejscu niż dokumenty.

Podczas uczestnictwa w imprezie, pamiętajmy również o naszych pociechach. Dzieci należy cały czas pilnować i bacznie je obserwować! W tak dużym tłumie ludzi, wystarczy tylko chwila nieuwagi aby stracić dziecko z oczu. Jeszcze będąc w domu, należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą bezpiecznego zachowania, zwracając szczególną uwagę na to, by nigdzie się nie oddalało, nie rozmawiało z nieznajomymi i nic od nich nie brało (np. słodyczy, zabawek itp.).
Warto również, przed uczestnictwem w imprezie, podjąć działania, które pomogą w odnalezieniu dziecka na wypadek, gdyby nasza pociecha się zgubiła (np. warto aby dziecko posiadało przy sobie karteczkę czy też opaskę z numerem telefonu rodzica).

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
259
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-06-13 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-13 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-27 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-26 20:00
miejsce
Scena Monopolis, Łódź, Wydawnicza 4
wstęp biletowany