6 styczeń 2023

GDDKiA ostrzega kierowców przed śniegiem, śniegiem z deszczem i mżawką

zdjęcie: GDDKiA ostrzega kierowców przed śniegiem, śniegiem z deszczem i mżawką / fot. PAP
fot. PAP
Śnieg, deszcz, śnieg z deszczem lub mżawka mogą utrudnić jazdę kierowcom - ostrzegła w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że na sieci dróg krajowych pracują 84 pojazdy do zimowego utrzymania.
REKLAMA

GDDKiA poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Natomiast śnieg, śnieg z deszczem występuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, a deszcz lub mżawka występuje na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

W związku z tym GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

GDDKiA podała też, że w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące na zachodzie i południu oraz wieczorem w centrum kraju w opady deszczu. Pod koniec dnia na wschodzie kraju możliwe są natomiast opady marznące, powodujące gołoledź. Na północy może spaść około 5 centymetrów śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C na północnym wschodzie do około 1 st. C w centrum i 8 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie na wschodzie słaby i zmienny, a w pozostałej części kraju słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Natomiast wieczorem na zachodzie wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty. Nad morzem może osiągnąć prędkość w porywach do 60 km/h i wiać z kierunków zachodnich, a w górach porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, co oznacza zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
7.8°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 17:22
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-03-01 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Przestrzeń, Łódź, Ul. Piotrkowska 217
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany