17 czerwiec 2021

GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pułtuska

fot. PAP
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Strabag umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pułtuska (Mazowieckie) w ciągu drogi krajowej nr 61. Wartość umowy to prawie 442 mln zł. Obwodnica ma być gotowa za cztery lata.
REKLAMA

Jak podkreślił szef GDDKiA Tomasz Żuchowski, to już 24. taka umowa podpisana w tym roku. „Dzięki temu do fazy realizacji przeszły zadania o łącznej długości ok. 310 km i wartości ok. 8,7 mld złotych” - zaznaczył Żuchowski.

Zgodnie z umową, 10 miesięcy po jej zawarciu wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w I kwartale 2025 r.

Nowa trasa o łącznej długości ok. 20 km będzie omijać Pułtusk od zachodu. Obwodnica na całej długości będzie posiadała parametry drogi klasy głównej, ruchu przyspieszonego.

W ocenie GDDKiA, dzięki budowie obwodnicy, z Pułtuska zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy na drogach krajowych nr 57 i 61. To popularne trasy dojazdu mieszkańców stolicy i woj. mazowieckiego na Warmię i Mazury - przypomniała Dyrekcja.

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jest też drugą inwestycją wchodzącą w fazę realizacji.(PAP)

wkr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany