19 wrzesień 2022

Remonty dróg i utrudnienia w ruchu w całym mieście

zdjęcie: Remonty dróg i utrudnienia w ruchu w całym mieście / pixabay/3823518
Na ulicach miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Powodowane będą remontem ulicy Hetmańska i Puszkina. Ulica Hetmańska przejdzie remont na odcinku od ul. Rokicińskiej do Zakładowej, natomiast Puszkina od ronda Inwalidów do ronda Sybiraków, ale tylko po zachodniej stronie.
REKLAMA
Już dziś,19 września rozpocznie się generalny remont jednej z najważniejszych ulic osiedli Janów i Olechów - ulicy Hetmańskiej. Remont dotyczyć będzie najbardziej zniszczonego jej fragmentu – na odcinku od ronda Inwalidów do ronda Sybiraków. W tym przypadku nie będzie się to wiązało z wyłączeniem tej ulicy z użytkowania, jednak utrudnienia wystąpią. Prace będą prowadzone pod ruchem, gdzie dostępny będzie jeden pas ruchu w każdą stronę. Prace obejmą zerwanie starej nawierzchni wraz z podbudową, ułożenie nowej podbudowy oraz kilku warstw asfaltu. Ponadto wyremontowane zostaną nawierzchnie przystanków MPK po zachodniej stronie ulicy, czyli przy osiedlowych zabudowaniach.

W kolejnym tygodniu, od 26 września powinny zacząć się prace na ul. Puszkina. Tam zostanie wymieniona jezdnia zachodniej nitki, czyli od ronda Inwalidów do ronda Sybiraków, z rondem Inwalidów włącznie. Tam, gdzie jezdnia wymaga naprawy zostanie położona nowa nawierzchnia.
Te prace będą miały duży wpływ na ruch po trasie W–Z. Nowa organizacja ruchu na czas remontu zostanie ogłoszona w najbliższych dniach, i będzie się ona zmieniać w zależności od postępu prac na rondzie.

Ponadto w 2022 r. miasto planuje jeszcze remonty kilku widzewskich ulic, m.in. Białoruskiej, Gerberowej i Przybyszewskiego oraz kolejnego odcinka al. Śmigłego-Rydza.

Od 21 września także, drogowcy zajmą się odnowieniem nawierzchni ul. Popiełuszki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
6.8°C
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 18:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-10-01 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 16:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 18:30
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-01 19:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany