27 wrzesień 2022

Uroczysta gala z okazji 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego

zdjęcie: Uroczysta gala z okazji 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego / fot. PAP
fot. PAP
Inspekcja Transportu Drogowego ma już 20 lat. We wtorek w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się z udziałem władz państwowych uroczysta gala z okazji jubileuszu 20-lecia działalności ITD.
REKLAMA

"Za nami 20 lat trudnej i sumiennej pracy, której efektem jest coraz wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i coraz bardziej profesjonalny transport. To 20 lat ciągłej prasy nad kształtem struktur inspekcji, zakresem zadań i kompetencji, wzmocnieniem naszego potencjału kadrowego oraz zaplecza kontrolnego" - powiedział na gali główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Zaznaczył, że wprowadzenie do systemu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego Inspekcji Transportu Drogowego było przemyślanym i celowym działaniem. Przypomniał, że był to wymóg akcesyjny, ale była to też konieczność wynikająca z analizy poziomu bezpieczeństwa na drogach i negatywnej oceny, jaką wtedy wystawiano branży transportowej.

W czasie 20 lat inspektorzy przeprowadzili blisko 3,5 mln kontroli drogowych, w tym 1,5 mln przewoźników zagranicznych. W tym czasie inspektorzy przeprowadzili m.in. blisko 525 tys. kontroli przewozu osób i niemal 340 tys. kontroli masy i wymiarów pojazdów oraz ponad 311 tys. kontroli pojazdów przewożących towary niebezpieczne.

Przesłanie z okazji jubileuszu ITD przekazała też pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

"Składam w imieniu swoim i mojego małżonka gorące podziękowanie za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa komunikacji drogowej. O państwa wysokich kompetencjach przekonałam się osobiście wielokrotnie uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży prowadzonych prze Inspekcję Transportu Drogowego. Jestem pod wielkim wrażeniem państwa działań, które przyczyniają się do upowszechniania wiedzy o zasadach bezpieczeństwa" - powiedziała pierwsza dama.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Chciałbym pogratulować tego jubileuszu i podziękować (...) za wytrwałą i sprawną służbę RP. Do dzięki państwa wysiłkom i staraniom wzrasta poziom stosowanie się kierowców do obowiązujących na naszych drogach przepisów, polepsza się stan techniczny pojazdów. Słowem - jest bezpieczniej" - napisał prezes PiS.

Przypomniał też w liście, że jubileusz GITD jest również jubileuszem głównego inspektora Alvina Gajdhura, który podjął pracę w inspekcji 20 lat temu.

Na gali obecni byli m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
0.5°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Wooltura, Łódź, Wólczańska 40/42
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 09:00
miejsce
Łódzki Dom Kultury, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany