W poniedziałek tramwaje wrócą na ul. Zachodnią

zdjęcie: W poniedziałek tramwaje wrócą na ul. Zachodnią / pixabay/4910987
Po zakończeniu robót na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej w Łodzi w poniedziałek tramwaje kursujące al. Kościuszki oraz ul. Zachodnią wrócą na swoje trasy. Z kolei na nowym torowisku w ul. Legionów rozpoczną się jazdy testowe oraz ostatnie prace przed wznowieniem ruchu tramwajowego.
REKLAMA

"Prace, które trwały przez ostatnie dwa tygodnie na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej to ostatnie przygotowania do przywrócenia na trasy linii tramwajowych wiodących ul. Legionów. Podczas ferii na skrzyżowaniu wykonawca realizował roboty związane z łączeniem torów, montaż sieci trakcyjnej i rozbudowę przystanków" – poinformowała dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

W weekend nowe tory na ul. Zachodniej w okolicach skrzyżowania z przebudowywaną ul. Legionów przetestuje wagon pomiarowy MPK-Łódź. Sprawdzone zostanie nowe torowisko - krzyżaki, przejazdy i zwrotnice, a także stan nowej sieci - wysokość, na jakiej została zawieszona, napięcie trakcyjne oraz współpraca z pantografem.

Jak poinformował łódzki magistrat, zgodnie z zapowiedziami wykonawcy tramwaje na ul. Legionów wrócą marcu. Wymieniono na niej torowisko tramwajowe, nawierzchnię oraz poszerzono chodniki. Ulicę o uspokojonym ruchu wzbogacą drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Pojawią się też nowe meble miejskie, kosze, ławki, oświetlenie i miejsca do parkowania.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
12.2°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:15
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-02-26 19:00
miejsce
Restauracja Ramki, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Kręgielnia Król Kul, Łódź, Al....
wstęp biletowany