7 wrzesień 2019

Bank BNP Paribas udzielił finansowania na ukończenie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

fot. nadesłane
Zarząd Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Bankiem BNP Paribas na finansowanie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W wyniku umowy Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o., spółka celowa powołana do realizacji inwestycji, pozyskała środki finansowe w wysokości 18,9 mln.
REKLAMA
Realizacja Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów rozpoczęła się w pod koniec 2018 roku i dotychczas spółka prowadziła inwestycję prowadziła inwestycję w oparciu o środki własne. Projekt realizowany jest wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Obecnie finalizowane są już prace związane z ukończeniem budowy i wyposażeniem inwestycji. Środki pozyskane z finansowania bankowego udzielonego przez Bank BNP Paribas zostaną przeznaczone na ukończenie przedsięwzięcia. Terminal towarowy został oddany do użytkowania na koniec sierpnia br., cała inwestycja na przełomie października i listopada 2019 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

– Cieszymy się, że strategia i model biznesowy Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. zdobyły uznanie BNP Paribas Bank Polska. Zaangażowanie wiodącej, międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas potwierdza wysoką jakość naszego projektu, jego doskonałe dopasowanie do potrzeb rynku, a także bardzo dobre perspektywy rozwoju rynku cargo lotniczego w Polsce – podkreśla Dyrektor Finansowy Waimea Holding S.A., Michał Stachura.

- Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to interesujący projekt, który dobrze wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji portfela. Wierzymy, że potencjał rynku cargo lotniczego nie został wyczerpany, a jego atrakcyjność będzie wzrastać. Cieszymy się, że przy okazji właśnie tego projektu rozpoczynamy współpracę z Grupą Waimea Holding i liczymy realizację kolejnych wspólnych działań – powiedział Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 000 mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim będąc najnowocześniejszą inwestycją w regionie. Funkcjonalne i reprezentacyjne przestrzenie cargo, kompleksowo wyposażone, będą spełniać wszelkie wymagania przyszłych użytkowników. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełni wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce. Multimodalny terminal wraz parametrami technicznymi samego lotniska i warunkami do rozwoju transportu towarowego, w perspektywie kilku lat, ma szansę stać się centrum frachtu lotniczego oddziaływującym na cały region. Na polskim rynku inwestują najwięksi gracze z obszaru e-commerce co potwierdza, że potencjał rynku jest bardzo duży. Obsługa rynku e-commerce charakteryzuje się tym, że przesyłki muszą docierać do klientów bardzo szybko, a szybkość to atut transportu lotniczego i dobrze funkcjonującego terminala cargo. Komercjalizacja obiektu przebiega zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Wśród głównych najemców obiektu znajdzie się firma WELCOME Airport Services, która na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. Najemcą została także firma OMEGAir CARGO Sp. z o.o. oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. W nowym terminalu na powierzchni 1 350 mkw. będzie wykonywać usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company Sp. z o. o.

Waimea Holding S.A. jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady z powodzeniem realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo na terenie całego kraju. Posiada także kompetencje z zakresu zarządzania tego typu obiektami. W tym roku wyszła na rynek z rewolucyjnym konceptem Małych Modułów Produkcyjno Magazynowych, stwarzając niedostępne dotychczas możliwości nie tylko dla mniejszych przedsiębiorców, ale również dla inwestorów indywidualnych, zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości komercyjne.

BNP Paribas Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usług doradztwa inwestycyjnego.

Misją BNP Paribas Bank Polska jest oferowanie w sposób odpowiedzialny nowatorskich rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, także w wybranych sieciach dealerów samochodów.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
20577
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany