Hanami nad Łódką, Zasmakuj w Bibliotece, Kern Wspaniały - zapraszamy do oglądania wystaw online

fot. nadesłane
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online dostępnych w internecie.
REKLAMA
Oto kilka najnowszych wystaw, które bezpiecznie, bez konieczności wychodzenia z domu przybliżają nam kulturę. Ciekawych innych tematów zapraszamy na stronę Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej https://bc.wbp.lodz.pl/dlibra gdzie prezentowane są wszystkie wirtualne wystawy WBP w Łodzi.
 
  • Hanami nad Łódką. Literatura japońska w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, a w jej ramach literatura japońska, posiada w Polsce oddane grono entuzjastów. W zbiorach WBP w Łodzi znajduje się pewien zasób literatury japońskiej, który pragniemy przybliżyć Czytelnikom, zachęcając ich do sięgnięcia po ten oryginalny i znaczący w dorobku kulturalnym świata wątek.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-hanami/
 
  • Zasmakuj w Bibliotece - Słowem do głowy, serca i żołądka
Przez żołądek dociera się nie tylko do serc, ale także do wiedzy o ludziach, krajach, geografii, historii i literaturze - o szeroko pojmowanej kulturze polskiej i światowej poprzez pryzmat stołu i jedzenia, czyli kultury kulinarnej.

Prezentowane książki - to stare i nowe opowieści, napisane różnym językiem, w różnym stylu i formie, jak i z różnorodnym podejściem do zagadnień. Oczywiście znajdziemy w nich również przepisy, receptury i rady kulinarne. W sposób mądry, czasem humorystyczny, ale na pewno smaczny przeniosą nas w wielowymiarową w czasie i przestrzeni podróż, uczestnicząc w zmysłowej uczcie intelektualnej.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-slowem-do-glowy/
 
  • Kern Wspaniały
Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin oraz 10 rocznicy śmierci znakomitego pisarza Ludwika Jerzego Kerna zapraszamy Państwa do zapoznania się z wystawą online "Kern Wspaniały". Wystawa prezentuje utwory dla dzieci autorstwa L. J. Kerna pochodzące z Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej mieszczącej się w Dziale Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ludwik Jerzy Kern poeta, dziennikarz, satyryk, autor tekstów piosenek oraz książek dziecięcych. Do klasyki literatury dziecięcej wprowadził takie postaci, jak pies Ferdynand ("Ferdynand Wspaniały”) i porcelanowy słoń Dominik ("Proszę słonia"), zaskarbiając sobie tym samym miłość najmłodszych czytelników, czego doskonałym dowodem jest Order Uśmiechu, który otrzymał w roku 1972.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-kern-wspanialy/

Zapraszamy do wirtualnego odwiedzania naszych wystaw!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
22437
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany