Najdroższe Obrazy Świata w Galerii Łódzkiej

fot. nadesłane
Mówi się, że prawdziwa sztuka warta jest każdej ceny. Czy aby na pewno? Wartość dzieł Picassa, Da Vinci, Pollocka, czy innych wielkich malarzy są niebotyczne. Ile trzeba zapłacić za najdroższe obrazy świata? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy odwiedzając wrześniową wystawę w Galerii Łódzkiej. NAJDROŻSZE OBRAZY ŚWIATA to ekspozycja 20 najsłynniejszych dzieł sztuki, których wartość wynosi ponad 2, 600 000 000 dolarów. Bezcenne doznania gwarantowane.
REKLAMA
GALERIA SZTUKI. GALERIA ŁÓDZKA. 

A może wyprawa do galerii? W dniach od 3 do 14 września wybierając się do Galerii Łódzkiej odwiedzimy jednocześnie galerię sztuki. Klienci centrum będą mogli obejrzeć najdroższą kolekcję świata, którą nie może pochwalić się żadne muzeum. Znane obrazy, na co dzień rozproszone w rezydencjach prywatnych kolekcjonerów, na jachtach szejków, w pałacach czy ukryte w sejfach, teraz pojawią się pod jednych dachem.

„Galeria Łódzka to nie tylko sztuka ubioru, ale również ta przez duże „SZ”. Tym razem mamy ogromną przyjemność zaprosić naszych klientów na niezwykłą wystawę, podczas której zaprezentowane zostaną najdroższe obrazy świata. Poza niewątpliwą wartością artystyczną dzieł pozostaje jeszcze ich wartość rynkowa, która może przyprawić o zawrót głowy. I tak na przykład "Salvator Mundi" pędzla Leonarda da Vinci to aktualnie najdroższy obraz świata. Muhammad ibn Salman, książę koronny Arabii Saudyjskiej, wylicytował go w 2017 roku za 450 mln dolarów czyli ponad 1,72 mld złotych. Celem wystawy jest pokazanie, jak zróżnicowana jest sztuka i unaocznienia, jak astronomiczne ceny może uzyskać. To ekspozycja, która zaciekawi zarówno starszych jak i młodszych odbiorców. Nie można też pominąć jej wartości edukacyjnej.” – mówi dyrektor Galerii Łódzkiej, Beata Stefańska.

Prezentowane repliki zostały wykonane tą samą techniką co oryginały, w skali 1:1. W wartym fortunę zbiorze znalazły się m.in. dzieła  Warhola, Van Ghoga, Pollocka, czy Leonarda da Vinci.

Czy prezentowane obrazy są warte swojej ceny? Warto przyjść do Galerii Łódzkiej i przekonać się samemu. Jedno jest pewne – Galeria znowu „coś zmalowała”!
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany