reklama
kategoria: Kultura / Sztuka
9 czerwiec 2026

Niezwykła wystawa w Łodzi. Zobacz Sztukę jak balsam

zdjęcie: Niezwykła wystawa w Łodzi. Zobacz Sztukę jak balsam / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Blisko trzysta wyjątkowych prac trafi do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi. Ruszyła poruszająca się wystawa „Sztuka jak balsam”, która przedstawia siłę ludzką twórczość bez barier.
REKLAMA
Czasami sztuka może być skutecznie leczona, niż jedno rozwiązanie, skutki emocjonalne, które są trudne do wyrażenia. Przekonaj się o tym można, odwiedzając progi Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. To właśnie tam, w przestrzeniach przy ulicy Gdańskiej 100/102, istotne jest znaczenie ekspozycji pokonkursowej. Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych, występujących pod wymownym hasłem „Sztuka jak balsam”, to jedno z tych wydarzeń, które nie są podmiotami obojętnymi. Warto tam być, przez chwilę zwolnić z codziennego życia i zachować się na świecie z innej perspektywy.

Setki prac z całego regionu

Skala tej rocznej edycji tego wyjątkowego charakteru artystycznego robi ogromne wrażenie i, jak wielka potrzeba tworzenia drzemie w każdym człowieku, dostarczanym od ograniczenia działania czy metryki. Do konkursowych zmagań zgłoszono w tym roku aż 294 prac. Pochodzi jeden z 65 oddziałów wsparcia, które są uruchamiane nieocenioną pracą terapeutyczną i aktywizacyjną.

Wśród nich znajdują się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej oraz wielu innych zawodników, którzy są chorzym, starszym i walczącym z niepełnosprawnościami. Poszczególne z tych dzieł to osobna, intymna historia, zapisy przeżyć, radość, a czasami także trudy codzienne.

Jak przesyłane są informacje przez organizatorów wydarzeń – Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi oraz Regionalne Centrum Polityki Społecznej – konkurs ten od lat stanowi platformę pełną empatii, integralną i wspólną, związaną z wydarzeniami na pełnoprawnym ekspresję naukową i pokazanie światau twojego odrębnego talentu.

Zaplanuj wizytę w bibliotece

Wystawa jest dostępna do uświadomienia sobie, jak wielkie ryzyko w leczeniu społecznym i psychicznym, całkowicie szeroko pojęta arteterapia. Prace urzekają nie tylko różnorodnością technik wykonania, od malarstwa po różnych postaciach rzeźbiarskich czy rękodzieło, ale przede wszystkim autentyczność i szczerość przekazu.

Dla wszystkich mieszkańców Łodzi oraz gości odwiedzających nasze miasto mamy dobrą wiadomość – ekspozycję można będzie poznać jeszcze przez ostatni czas. Prace będą dostępne dla zwiedzających do 29 czerwca 2026 roku . Wystawa dostępna przy ul. Gdańskiej można otworzyć w otworach otwartych. Nie przegap tej okazji, usuwając kojącą moc sztuki na własnej skórze. Wstęp na światło dzienne jest dostępny dla każdego, kto szuka w czymś innym niż tylko dostępne.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
15.8°C
wschód słońca: 04:52
zachód słońca: 20:44
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2026-07-25 14:00
miejsce
Magic Room, Łódź, Ul. Piotrkowska 29
wstęp biletowany
kiedy
2026-07-25 18:00
miejsce
Magic Room, Łódź, Ul. Piotrkowska 29
wstęp biletowany
kiedy
2026-07-25 19:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2026-07-25 20:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany