Pikniki u Grohmana. Muzyczna uczta dla wszystkich

fot. grohmanorchestra.pl
Teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego na cztery najbliższe niedziele otworzy się na rodzinne spotkania przy dobrej muzyce. Po raz siódmy startuje wakacyjny cykl Pikników u Grohmana – organizowany przez łódzką strefę i Tomasza Gołębiewskiego.
REKLAMA
W najbliższą niedzielę (7 lipca 2019r.) o godzinie 15 wystartuje kolejna, już siódma edycja Pikników u Grohmana, które co roku przyciągają tłumy gości. Trawniki wokół siedziby strefy, dawnej fabryki Grohmana wypełniają się po brzegi kocami. Nie powinno to nikogo dziwić, bo atrakcji nie brakuje. Na scenie występują znakomici artyści. W tym roku na pierwszy ogień pójdzie zespół folkowo-rockowy Turnioki. To prawdziwe granie z góralskim przytupem. Zespół koncertuje ze sobą już 19 lat, a na koncie ma ponad tysiąc występów na całym świecie. W niedzielę podczas pikniku zebrani goście usłyszą utwory z płyt „Bycek”, „Ciupaga” czy „Folk Atak”. Tytuły albumów dobrze oddają charakter granej muzyki, czyli połączenia folku góralskiego z muzyką rockową. Za dwa tygodnie( 14 lipca) na piknikowej scenie zagra Karolina Skrzyńska z zespołem, za trzy (21 lipca) – Krzysztof Raczyński Quartet, a w ostatnią niedzielę (28 lipca)lipca Olga Maroszek Ensemble.

Łagodnym melodiom płynącym ze sceny towarzyszy rytm bawiących się dzieci. Bo pikniki to święto i atrakcje dla całej rodziny. Zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Dla najmłodszych w tym roku organizatorzy przygotowali – kącik malucha, a w nim zjeżdżalnie, huśtawki. Dla trochę starszych dzieci – dmuchańce i jak co roku pojawi się kącik plastyczny, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Część z atrakcji połączy pokolenia. Rodzice z dziećmi będą mogli ułożyć ogromne tekturowe klocki, drewniane domino czy zagrać w badmintona, palanta i krykieta.

Siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej okolice to miejsce nieprzypadkowe. Kiedyś mieściło się tutaj imperium przemysłowe Henryka Grohmana, przedstawiciela jednego z najważniejszych łódzkich rodów fabrykanckich, który był wybitnym mecenasem kultury, wspierał twórców i kolekcjonował dzieła sztuki. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowała muzyka. Sam z zamiłowaniem grał na skrzypcach, a w jego domu koncertował Ignacy Jan Paderewski oraz młody Artur Rubinstein. Miejsce to w przeszłości było wypełnione muzyką, dlatego ŁSSE postanowiła podtrzymywać tę tradycję, co czyni przez organizację pikników.

Koncerty i piknikowe atrakcje są bezpłatne i dla wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na dużą liczbę dzieci na teren pikników nie mogą wchodzić zwierzęta. Zespoły podczas pikników prezentują się dwukrotnie. Na scenę wychodzą o godzinie 15:30 i 17. W razie deszczu artyści przeniosą się do budynku strefy i tam odbędą się koncerty oraz inne atrakcje. Wszystkie pozostałe dodatkowe atrakcje będą działały w czasie pikniku.
Piknik u Grohmana
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Łódź, ul. Tymienieckiego 22
Niedziele lipca 2019 – 7, 14, 21, 28 od godziny 15 do końca koncertu.

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
19156
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany