17 listopad 2020
patronat medialny

Zara wykorzystała zdjęcie Kasi Tusk - „jedno z droższych zdjęć okien”

fot. Gpccurro, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Kasia Tusk wywołała duże poruszenie, oskarżając markę Zara o bezprawne wykorzystanie swojej fotografii w kampanii promocyjnej. Jako rekompensatę koncern wpłaci kwotę na cele charytatywne.
REKLAMA
O pożyczeniu zdjęcia przez firmę Zara blogerka napisała na swoim instagramowym koncie: „makelifeeasier_pl”. 

„…gdy wchodzisz na stronę Zara Home ogarnia cię dziwne uczucie konsternacji i zdziwienia jednocześnie. Przeglądałam sobie bowiem nową kampanię tej marki i wszystkie ich nowości aż natknęłam się na zdjęcie i pomyślałam: „o kurczę, ale podobne to okno do mojego na tym zdjęciu… To nie jest okno podobne do mojego - pomyślałam - to JEST moje okno. Mój żywopłot, gałęzie mojej leszczyny, moje zasłony, moje niedomykające się klamki…”

- możemy przeczytać w poście.

Okazało się, że fotografia okna została lekko zmodyfikowana, a następnie użyta w kampanii produktów sklepu. Cała sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji i z pewnością nie przyniosła marce nowych klientów.

Krótko po publikacji do autorki zdjęcia zadzwonił przedstawiciel Zary, który zaproponował rekompensatę. Ostatecznie stanęło na przelaniu określonej kwoty na cele charytatywne. Konkretnie dla dwóch chorych dziewczynek. Nie wiemy dokładnie, o jaką sumę chodzi, jednak w kolejnym poście blogerki możemy przeczytać, że „to raczej jedno z droższych zdjęć okien”.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany