3 marzec 2014

Młodzież ma głos

fot. UM Łódź
Urząd Miasta Łodzi rozpoczął promocję budżetu obywatelskiego skierowaną do młodzieży. Uczniowie mogą dowiedzieć się, jak głosować i zgłaszać projekty.
Koronawirus
łódzkie
202
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Lekcje odbywać się będą w Urzędzie Miasta Łodzi w każdy piątek do końca roku szkolnego. W premierowym spotkaniu wzięli udział uczniowie ZSO nr 4 i LO im. Mikołaja Kopernika

- Nie trzeba mieć 18 lat, nie trzeba być zameldowanym w Łodzi, wystarczy że jest się jej mieszkańcem. W budżecie mogą znaleźć się zadania z waszej najbliższej okolicy, szkoły, domu, miejsc, w których bywacie. Projekt może zgłosić każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik, autor projektu w tamtym roku, miał 6 lat! - wyjaśniał Adam Pąsiek z Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Podczas spotkań odbywały się warsztaty, wprowadzające młodych ludzi do prawdziwego głosowania. Uczniowie wymyślili kilka ciekawych projektów m.in. monitoring miejscdo parkowania rowerów, szafki na książki we wszystkich szkołach, wymiana uczniowska czy rewitalizacja parku.

Młodzież spotkała się też Krzysztofem Ślizem z Młodzieżowej Rady Miejskiej. Opowiadał młodzieży o innych sposobach wpływania na los miasta - czyli przez kontakt lub uczestnictwo w MRM. Rada złożona z młodych łodzian jest organem opiniującym działania prawdziwej Rady Miejskiej i reprezentantem młodzieży łódzkiej.

Wycieczki do UMŁ obejmują również zwiedzanie zabytkowej części pałacu, rozmowę o samorządzie, pierwszych prezydentach miasta czy miastach partnerskich. Przede wszystkim jednak mają na celu zachęcenie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej.

Informację na temat możliwości zgłoszenia grupy uzyskać można pod adresem: biuro.informacji@uml.lodz.pl

 

Źródło: UM Łódź

 

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
202
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-03-31 20:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-01 19:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-02 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-02 19:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany