26 kwiecień 2011

Nowi inwestorzy z branży BPO

zdjęcie: Nowi inwestorzy z branży BPO / fot. UM Łódź
fot. UM Łódź
W Łodzi pojawią się nowi inwestorzy z branży BPO i IT. - Łódź wygrała nawet z 35 innymi miastami, które były brane pod uwagę - z dumą mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
- Inwestycje związane ze strategicznym dla Łodzi sektorem BPO nabrały nowej dynamiki. To bardzo dobry początek II kwartału - dodaje wiceprezydent Marek Cieślak.
Centrum usług wspólnych o zasięgu globalnym otworzy firma Tate & Lyle - dostawca półproduktów spożywczych, posiadająca ponad 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie. W pierwszej fazie rozwoju łódzkie centrum obsługiwać będzie transakcje oraz standardowe procesy finansowe większości europejskich rynków. W nowoczesnym biurowcu klasy A przy ulicy Sterlinga, na początek znajdzie zatrudnienie 50 osób. Z kolei BMS - Bankruptcy Management Solutions planuje uruchomić w naszym mieście centrum rozwoju oprogramowania IT dla 30 osób, w większości programistów JAVA. W Łodzi miałyby powstawać nowe produkty na potrzeby amerykańskiej spółki - matki. Jako swoją siedzibę firma wybrała University Business Park. BMS - Bankruptcy Management Solutions to amerykańska firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania oraz rozwojem usług nadzorujących i zwiększających wydajność administrowania upadłościami. Swoją działalność rozwinie także Procter&Gamble, który zatrudni dodatkowo 90 osób.
- Firmy z branży BPO tworzą w Łodzi ponad 6 tys. miejsc pracy. Cieszymy się, że w tej konkurencji inwestycyjnej zostawimy za sobą inne polskie miasta - dodaje wiceprezydent M. Cieslak.
Nowi inwestorzy podkreślają, że Łódź skusiła ich przede wszystkim
dostępnością wysoko wykwalifikowanych pracowników z dobrą znajomością języków obcych, relatywnie niskimi kosztami prowadzenia działalności oraz szerokim wyborem nowych biurowców o wysokim standardzie. Nie bez znaczenie był dorobek oraz działania podejmowane przez miasto w zakresie pozyskiwania i wsparcia inwestorów, jak np. program „Młodzi w Łodzi" czy dedykowany branży BPO program „Łódź - center of opportunities".

Źródło: UM Łódź