7 maj 2024

50-latek spod Koluszek oblał benzyną i podpalił swoją żonę

zdjęcie: 50-latek spod Koluszek oblał benzyną i podpalił swoją żonę / pixabay/6726050
Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiła prokuratura 50-letniemu mieszkańcowi gminy Koluszki w woj. łódzkim, który podpalił swoją żonę. Wcześniej oblał ją benzyną. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna trafił do aresztu.
REKLAMA

Jak przekazała we wtorek mł. asp. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód, w miniony piątek mężczyzna w jednej z posesji w gminie Koluszki oblał kobietę benzyną, a następnie ją podpalił.

Na miejscu pomocy 52-letniej kobiecie udzielili ratownicy medyczni, następnie została ona przetransportowana do szpitala.

"Policjanci ustalili, że mężczyzna oblał żonę benzyną, a następnie ją podpalił. Obecny na miejscu 50-letni mąż kobiety w pewnym momencie zaczął uciekać przed mundurowymi, został natychmiast zatrzymany" – poinformowała rzeczniczka.

Prokuratura Rejonowa w Brzezinach przedstawiła mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
19°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 20:39
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-23 19:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-24 20:00
miejsce
Sport Arena im. Józefa...
wstęp biletowany