10 sierpień 2020

Alkohol, brawura i nieuwaga - najczęstsze przyczyny utonięć

fot. KMP w Łodzi
Podczas ostatniego weekendu w Łodzi policja odnotowała dwa utonięcia. Okazuje się, że do tragedii może dojść nawet w basenie ogrodowym, gdzie kobieta znalazła ciało swojego 36-letniego męża. Dużo szczęścia miał natomiast 37-letni obcokrajowiec, którego w ostatniej chwili z wody wyciągnął kolega. W obu przypadkach główną przyczyną był alkohol.
REKLAMA

Wszystkim się wydaje, że ich to nie dotyczy i takie nieszczęścia spotykają tylko innych ludzi. Otóż okazuje się, że to życie pisze scenariusz i w jednej chwili może się wszystko zmienić. Przekonał się o tym 37-latek, który postanowił wykąpać się na Stawach Jana mimo, że był pod znacznym wpływem alkoholu. Nieprzytomnego mężczyznę w ostatniej chwili wyciągnął stojący nieopodal kolega. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który po udanej reanimacji przewiózł go do najbliższego ośrodka zdrowia. W tej chwili walczy o życie w jednym z łódzkich szpitali. O wiele mniej szczęścia miał 37-latek, który po zakrapianej, całonocnej imprezie został znaleziony przez swoją żonę w basenie ogrodowym przy posesji na ulicy Milionowej. Tym razem nie udało się już uratować mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon przez utonięcie.

 

APELUJEMY!!!

 

1. Przed wejściem do zbiornika wodnego wyrównaj temperaturę rozgrzanego ciała do temperatury wody. Zbyt gwałtowna zmiana temperatury ciała może powodować skurcze mięśni.

2. NIGDY nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu. To przez połączenie brawury i alkoholu wydaje się nam, że jesteśmy świetnymi skoczkami, pływakami a nawet kaskaderami. Właśnie te dwa czynniki często odpowiadają za wiele złamanych kręgosłupów lub innych tragedii.

3. NIE SPUSZCZAJ Z OCZU DZIECI, które nie są świadome niebezpieczeństw podczas kąpieli wodnych.

4. Wybieraj kąpieliska, które są pilnowane przez ratowników.

5 Przyczyną tragedii jest również nieuwaga, która często idzie w parze z brakiem wyobraźni. Pamiętajmy, że woda jest żywiołem i zastanówmy się chwilę, zanim coś zrobimy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany