9 luty 2024

Areszt dla sprawców rozboju

fot. KMP w Łodzi
Policjanci z I Komisariatu Policji łódzkiej komendy zatrzymali notowanych w przeszłości 19 i 26-latka sprawców napaści na pracownika jednego z łódzkich hosteli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty rozboju za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 15. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za groźby karalne, których dopuścił się wobec właścicielki obiektu. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście zostali aresztowani na najbliższe miesiące.
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2024 roku w hostelu przy ulicy Pomorskiej w Łodzi. Wówczas do pomieszczenia dla pracowników weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczepili słownie znajdującego się tam 34-latka. Rozmowa przerodziła się w szarpaninę. Do agresora, który wynajmował pokój w obiekcie dołączył jego kolega. Mężczyźni bili pięściami pokrzywdzonego, skradli mu zegarek oraz gotówkę z portfela po czym pobiegli do auta zaparkowanego przed hostelem.

Na miejsce natychmiast pojechali śródmiejscy policjanci, którzy rozpoczęli intensywne działania nad sprawą. Prowadzone z dużą determinacją czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwolił na wytypowanie pojazdu, którym poruszali się sprawcy.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 5 lutego 2024 roku po godzinie 10:00 przy ulicy Próchnika, gdzie 26-letni podejrzewany wynajmował mieszkanie. Następnego dnia zatrzymano jego 19-letniego kompana.

Jak się okazało młodszy z nich odpowiedzialny jest również za inne przestępstwo, którego dopuścił się wobec właścicielki hostelu.

Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście, w której podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Dodatkowo19-latek odpowie za groźby karalne. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na najbliższe miesiące.

aspirant Kamila Sowińska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
10.1°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:15
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-02-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Kręgielnia Król Kul, Łódź, Al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-29 19:00
miejsce
Magic Room, Łódź, Ul. Piotrkowska 29
wstęp biletowany