Bezdomna kobieta otrzymała pomoc

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Mundurowi z Posterunku Policji w Andrespolu podczas służby obchodowej dotarli do miejsca gdzie mogła znajdować się osoba bezdomna. Aktualna pogoda a w szczególności spadek temperatury może być śmiertelnym zagrożeniem dla takich osób. Policjanci dotarli do samotnej i nieporadnej życiowo kobiety. 42 - latka mieszkała w kontenerze. Nie miała ogrzewania ani żadnych środków do życia. Kobieta nie ma żadnej rodziny a sytuacja życiowa zmusiła ją do bezdomności. Żyła w skandalicznych warunkach i wymagała natychmiastowej pomocy.
REKLAMA

Dzielnicowi wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Andrespolu podczas pełnienia służby dotarli do prowizorycznego małego kontenera, podejrzewali że może tam przebywać bezdomna kobieta. Mundurowi znaleźli 42 – letnią kobietę, która przyznała że jest to jej miejsce, w którym może się schronić. Od dwóch lat jest bezdomna, ponieważ tak się potoczyło jej życie. Nie ma żadnej rodziny ani środków do życia. Kobieta nie wiedziała gdzie się podziać ani gdzie szukać pomocy. Policjanci natychmiast pojechali z kobietą do Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrespolu gdzie kobieta otrzymała ubrania i nocleg. Pracownicy instytucji mieli już podjąć dalsze kroki aby pomóc kobiecie.


Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu niesienie pomocy osobom bezdomnym, samotnym i nieporadnym życiowo. Z uwagi na okres zimowy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Dzięki takim działaniom różnych instytucji prawdopodobnie po raz kolejny uniknięto tragedii. Tym bardziej, że ujemne temperatury dopiero przed nami.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-02-06 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-08 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 19:00
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany