Czas jesiennych porządków - zadbajmy o właściwe zabezpieczenie działek

zdjęcie: Czas jesiennych porządków - zadbajmy o właściwe zabezpieczenie działek / pixabay/2919183
Jesień to czas kiedy rzadziej przebywamy na działkach i ogrodach. Jest to też pora wielkich porządków i zabezpieczenia sprzętu przed zbliżającą się zimą. Pamiętajmy jednak o właściwym zabezpieczaniu altanek przed nieproszonymi gośćmi, to właśnie w tym czasie mogą pojawić się też tam złodzieje czy wandale. Właściwie zabezpieczmy swoje mienie!
REKLAMA

Szczególnie w okresie wiosenno-jesiennym dzielnicowi są zaangażowani w kontrolowanie ogródków działkowych naszych mieszkańców. Policjanci reagują na wszelkie niepokojące sygnały napływające od właścicieli ,,działek”. Jednak duży wpływ na wzajemne bezpieczeństwo osób przebywających na ,,ROD” mają sąsiedzi. Ich reakcja na każdą ,,dziwną sytuację”, pojawiające się nieznajome osoby, pojazdy, które parkują obok. Warto zadbać o kontakt ze swoim sąsiadem na przykład wymienić się numerami telefonów.

Jeśli na ,,działce” pozostawiamy sprzęt gospodarczy, elektryczny pomyślmy o dobrym zabezpieczeniu altany (wzmocnione drzwi, zamki, okratowane okna). Nie zostawiajmy na tak zwanym ,,wierzchu” wartościowych rzeczy (pieniędzy, dokumentów, telefonów, kluczy do mieszkania), kiedy zajmiemy się pracami ogrodniczymi czy porządkami złodziej może wykorzystać nawet wtedy naszą nieuwagę. Jeżeli łupem padną nasze dokumenty gdzie widnieje nasz adres zamieszkania a do tego klucze od mieszkania amator cudzego mienia może się szybko do niego dostać.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy ich zachowanie wzbudza nasze wątpliwości natychmiast zadzwońmy na policję. Możemy też swoimi odczuciami podzielić się z dzielnicowym czyli policjantem pierwszego kontaktu. Dbajmy wzajemnie o swoje bezpieczeństwo!

 

mł. asp. Aneta Kotynia

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
0.7°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-12-01 19:00
miejsce
Wooltura, Łódź, Wólczańska 40/42
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-01 20:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 09:00
miejsce
Łódzki Dom Kultury, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-02 20:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany