31 grudzień 2021

Czekamy na wyniki sekcji zwłok matki i trójki dzieci znalezionych w pożarze k. Opoczna

fot. PAP
Policja nie komentuje doniesień medialnych, które pojawiają się po pożarze w Unewelu w pow. opoczyńskim (woj. łódzkie). Czynności nadzoruje prokuratura. Czekamy na wyniki sekcji zwłok matki i trójki dzieci znalezionych po pożarze - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa opoczyńskiej policji PAP asp. sztab. Barbara Stępień.
REKLAMA

39-letnia kobieta i jej troje dzieci w wieku od 3 do 9 lat zginęło w czwartek w pożarze domu w miejscowości Unewel niedaleko Opoczna (Łódzkie).

Zaraz po akcji strażacy informowali o możliwej przyczynie zgonu ofiar. "To była śmierć najprawdopodobniej z powodu zaczadzenia" - powiedział w czwartek po południu PAP rzecznik łódzkiej straży pożarnej mł. kpt. Łukasz Górczyński.

"Stwierdzono zgon czterech osób, kobiety i trójki jej dzieci w wieku 3, 5 i 9 lat" - podkreślił.

"Wiemy, że rano z domu wyszedł mąż kobiety i ojciec dzieci. Potem właściwie nie było widać, że się pali. Dym zauważyli sąsiedzi dopiero po południu" - relacjonował. "Śmierć kobiety i jej dzieci najprawdopodobniej była skutkiem zadymienia, można powiedzieć, że się zaczadzili" - mówił w czwartek strażak.

Portal RMF24 podał w piątek, że dwóch chłopców mogło zginąć jeszcze przed pożarem. "...dwaj młodsi chłopcy mieli rany cięte szyi. To może wskazywać na to, że zginęli jeszcze zanim trujący dym wypełnił dom" - napisano w wiadomościach RMF24.

"Nie komentujemy doniesień medialnych, które pojawiają się po pożarze w Unewelu. Czynności nadzoruje prokuratura. Czekamy na wstepne wyniki sekcji zwłok matki i trójki dzieci znalezionych po pożarze - podała rzeczniczka prasowa opoczyńskiej policji PAP asp. sztab. Barbara Stępień

W piątek w tej sprawie komunikat ma wydać prokuratura. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
24.9°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany