Czujni także poza służbą

fot. KMP w Łodzi
W czasie wolnym od służby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali, kobietę która poruszała się bmw nie mając uprawnień do kierowania. W samochodzie znajdował się jej 12-letni syn. 33-latka była znana policjantom z wcześniejszych interwencji drogowych na terenie Łodzi.
REKLAMA

3 maja 2021 roku około godziny 14:40 dwoje policjantów z łódzkiej drogówki poruszało się swoim prywatnym samochodem w kierunku Łodzi drogą krajową numer 91. W pewnej chwili uwagę czujnych funkcjonariuszy zwróciło jadące w tym samym kierunku bmw, które miało rozbitą przednią szybę. Mundurowi mając świadomość z jakimi zagrożeniami wiąże się jazda tak niesprawnym samochodem postanowili zwrócić kierującemu uwagę na niezgodne z przepisami i rozsądkiem zachowanie. Gdy swoim autem zrównali się z bmw, za kierownicą zobaczyli kobietę, która była już jednemu z nich znana z wcześniejszej interwencji drogowej. Policjant pamiętał, że 33-latka nie posiadała uprawnień do kierowania, co oznaczało tylko jedno, nie powinna w ogóle poruszać się pojazdami. By tego było mało, w samochodzie na przednim siedzeniu pasażera siedziało dziecko. Policjanci bez chwili wahania postanowili pojechać za kobietą, a o całej sytuacji powiadomili dyżurnego łodzkiej komendy. W pewnym momencie kierująca bmw gwałtownie skręciła w jedną z przydrożnych dróg, zatrzymała swój samochód i wraz z 12 - letnim synem zaczęła się oddalać w kierunku lasu. Widząc to policjanci ruszyli za nią. W czasie gdy jeden z nich informował dyżurnego o swoim położeniu drugi zatrzymał kobietę i wraz z nią powrócił do samochodu. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji w Rzgowie, który przeprowadził dalsze czynności z kierującą. 33-latka został sprawdzona w systemach policyjnych, które potwierdziły, że faktycznie nie posiada uprawnień do kierowania. Kobieta tłumaczyła mundurowym, że mieszka daleko poza miastem i nie ma innej możliwości przemieszczania się, dlatego musi poruszać się samochodem.

Mundurowi ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 500 złotych za poruszanie się pojazdem nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

Postawa funkcjonariuszy z łódzkiej drogówki pokazuje, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby ale i poza nią. Ich czujność i podjęte działania, pozwoliły na uniknięcie potencjalnych tragedii na drodze.

 

sierż. sztab. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-08-29 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 16:30
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany