Derby Łodzi - daj przykład innym !
Przed nami 70-te derby Łodzi- czyli spotkanie piłkarskie pomiędzy dwoma drużynami ŁKS-em Łódź a Widzewem Łódź, które odbędzie się na stadionie przy alei Unii Lubelskiej.
Jest to święto sportu dla fanów łódzkich drużyn piłkarskich. Mimo,że do meczu zostało kilka dni
wybryki pseudokibiców dały już o sobie znać. Odpalanie rac, podpalenie flagi, nanoszenie napisów na elewacje budynków świadczące o przynależności do konkretnej drużyny czy wywieszanie wulgarnych transparentów na wiaduktach to niektóre z zachowań, które negatywnie wpływają zarówno na wizerunek miasta jak również poszanowanie innych osób.
Jeśli jesteśmy świadkami aktów wandalizmu w tym niszczenia mienia czy też zaczepek słownych poinformujmy o tym odpowiednie służby dzwonią na numer alarmowy 112.
Pamiętajmy, że kulturalne kibicowanie dobrze o nas świadczy.
Oznacza to przede wszystkim zasadę, którą powtarzają piłkarze - szacunek do drugiego człowieka. Adrenalina, która wytwarza się w takcie meczu sprawia, że niekiedy dajemy upust swoim emocjom, które staja się pretekstem do rozładowania negatywnej energii. Często przegrana drużyny której kibicujemy przeradza się w złość, nad którą trudno jest zapanować. Tymczasem zasady dobrego zachowania obowiązują również na stadionach, w pubach, strefach kibica czy podczas oglądania meczu w domu ze znajomymi. Dopingowanie powinno być przede wszystkim okazją do dobrej zabawy - niezależnie od tego, która z drużyn zwycięży.
Kulturalne kibicowanie to przede wszystkim dbałość o język. Jakkolwiek byłoby trudno, trzeba pamiętać, że obok nas stoją często rodziny z dziećmi - dajmy więc najmłodszym dobry przykład. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na trybunach i niektórym mogą nie spodobać się nasze komentarze oraz obraźliwe epitety odnośnie sędziego, piłkarzy, trenerów lub po prostu innych kibiców.
Daj przykład innym- nie tylko od piłkarzy wymaga się gry fair play.
aspirant Kamila Sowińska