11 sierpień 2020

Dwie na jednej hulajnodze

fot. KMP w Łodzi
O krok od tragedii były dwie nastoletnie siostry, które wyruszyły na przejażdżkę na jednej hulajnodze po ulicach Łodzi. Jadąc jednośladem wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala.
REKLAMA

10 sierpnia 2020 roku około godz. 21:00 dyżurny łódzkiej komendy został powiadomiony o niecodziennym wypadku z udziałem hulajnogi. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia w rozmowie z uczestnikami i świadkami ustalili, że dwie nastolatki w wieku 16 i 11 lat poruszając się po ulicy hulajnogą nie ustąpiły pierwszeństwa przy skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej i Jaracza. Siostry, które prawdopodobnie nie orientowały się w przepisach kodeksu drogowego zderzyły się z 44-letnim kierowcą audi. W wyniku wypadku 16-latka z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w zdarzeniu drogowym zostali przebadani pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagranie z monitoringu miejskiego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają!!!

Poruszając się hulajnogą jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Osoba poruszająca się na hulajnodze nie jest kierowcą. Obowiązują ją zasady takie jak dla pieszych. W myśl przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym ma obowiązek korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych a w razie ich braku z pobocza, wówczas ma obowiązek ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom. Należy pamiętać, że z hulajnogi musimy korzystać w taki sposób aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie ani innych użytkowników ruchu drogowego. Ważnym jest aby w każdej sytuacji respektować przepisy kodeksu drogowego. Obecnie w Resorcie Infrastruktury trwają prace dotyczące nowelizacje Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące uregulowań prawnych związanych z urządzeniami transportu osobistego tj. elektrycznymi rowerami, elektrycznymi hulajnogami i segwayami.

 

sierż. sztab. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany