6 luty 2024

Napadł seniorkę, kilka godzin później był w rękach łódzkich policjantów

zdjęcie: Napadł seniorkę, kilka godzin później był w rękach łódzkich policjantów / fot. KMP w Łodzi
fot. KMP w Łodzi
Policjanci z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy zatrzymali mężczyznę, który wyrwał 73-latce torebkę i uciekł. Za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
REKLAMA

2 lutego 2024 roku po godzinie 21:00 łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na seniorkę przy ulicy Wróblewskiego. Z relacji świadka wynikało, że napastnik podszedł znienacka do idącej chodnikiem kobiety. Szarpiąc wyrwał jej torebkę i pobiegł do pobliskiej taksówki. Ku ich dziwieniu zajął miejsce kierowcy i ruszył z impetem.

73-latka broniła swojej własności i głośno krzyczała. Jej wołanie o pomoc usłyszał pieszy, który niezwłocznie powiadomił służby i zaopiekował się pokrzywdzoną do czasu przyjazdu policji.

Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z IV Komisariatu Policji w Łodzi, którzy po zebraniu niezbędnych informacji o zdarzeniu i wyglądzie podejrzanego bezzwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dane dotyczące jego wizerunku zostały przekazane innym patrolom.

Kilka godzin później kryminalni z poleskiego komisariatu zauważyli na ulicy Limanowskiego w Łodzi szukaną taksówkę, w której na miejscu kierowcy siedział podejrzewany mężczyzna. Natychmiast został zatrzymany. Był to 26-letni mężczyzna. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do popełnienia przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył ciężką sytuacją finansową. Skradzione mienie w większej części zostało odzyskane przez stróżów prawa.

Następnie mężczyzna został przewieziony na dalszy czynności do śledczych z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. To przestępstwo w polskim prawie zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

aspirant Kamila Sowińska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
10.6°C
wschód słońca: 06:34
zachód słońca: 17:15
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2024-02-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-28 19:00
miejsce
Kręgielnia Król Kul, Łódź, Al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-29 19:00
miejsce
Magic Room, Łódź, Ul. Piotrkowska 29
wstęp biletowany