28 kwiecień 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie posiadał uprawnień do kierowania

fot. KMP w Łodzi
22-latek przekroczył dozwoloną prędkość, widząc zatrzymujących go policjantów postanowił uciekać ulicami Łodzi. Bał się kontroli policyjnej, bo nie posiadał uprawnień do kierowania.
REKLAMA

27 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzili kontrole prędkości na ulicy Dąbrowskiego. Około godz. 17:30 zmierzyli prędkość pojazdu, który z dużą prędkością zbliżał się do nich. Laserowy miernik prędkości wskazał, że auto porusza się z prędkością 79 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dozwoloną prędkością jest 50 km/h. Policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, wówczas kierujący nie reagując na podawane znaki, nie zwalniając, prawie potrącając policjanta, zaczął oddalać się w kierunku osiedla Widzew. Mundurowi natychmiast ruszyli za oddalającym się pojazdem. O całej sytuacji poinformowali dyżurnego miasta. Stróże prawa jechali z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego, wielokrotnie próbując zatrzymać auto. W tym czasie kierujący nie zważając na jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego kontynuował swoją jazdę. Będąc na ulicy Technicznej kierujący fordem zatrzymał się po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast ruszyli za mężczyzną. 22-latek bardzo szybko został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili dane mężczyzny, oraz pojazd ,w policyjnych bazach danych. Wyszło wtedy na jaw, że mieszkaniec Łodzi nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie czynności wykonywanych z 22-latkiem okazało się, że ford, którym się poruszał nie posiada aktualnych badań technicznych. Mundurowym tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień. Pojazd został odholowany na parking policyjny.

Wkrótce mężczyzna odpowie między innymi, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, niezastosowanie się do sygnału do zatrzymania, dawanego przez policjanta, za co grozi mu wysoka grzywna. Jednocześnie sąd może wobec niego orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

sierż. sztab. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-08-29 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 16:30
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany