Niebezpieczne zderzenie trzech tirów na autostradzie A-1

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Do niebezpiecznego wypadku doszło na autostradzie A-1 na wysokości m. Wodzinek gm. Tuszyn w kierunku Gdańska. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący dafem podczas omijania zderzył się z dwoma nieprawidłowo zaparkowanymi na pasie awaryjnym zestawami pojazdów. W wyniku czego kierowca dafa został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Tryb. Droga była całkowicie zablokowana przez całą noc. Do równie niebezpiecznego zdarzenia doszło nad ranem również na drodze A-1 gdzie kierujący samochodem ciężarowym uderzył w barierę ochronną. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.
REKLAMA

7 listopada 2019 roku tuż przed godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A – 1 na wysokości m. Wodzinek gm. Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 48 – letni kierowca dafa wraz z naczepą podczas omijania nieprawidłowo zaparkowanych na pasie awaryjnym dwóch zestawów ciężarowych nie zachował bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami. W wyniku czego daf uderzył w zaparkowany ciągnik mercedes wraz z naczepą, którym kierował 60 - latek po czym uderzył w kolejny zaparkowany na tym pasie ciągnik volvo wraz naczepą, którym kierował 43 – latek. Kierowca dafa został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Tryb. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu służby pracowały całą noc a utrudnienia w ruchu trwały do rana. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie.

Tej samej nocy po godzinie 4:00 na drodze A-1 w kierunku Katowic przed zjazdem na S-8 na wysokości m. Romanów gm. Rzgów 64 – letni kierowca samochodu ciężarowego renault nie zachował ostrożności na drodze i uderzył w bariery energochłonne i na nich zawisł. Kierujący był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Kierowca został ukarany mandatem.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Prosimy o rozwagę i wyobraźnię oraz dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze jak również o pamiętanie o zasadzie ograniczonego zaufania do drugiego kierowcy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-02-18 19:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-18 19:30
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 17:30
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 20:30
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany