16 październik 2019

Oszukiwała klientów swojej firmy- wpadła „w ręce kryminalnych”

fot. KMP w Łodzi
Policjanci z I Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 39-letnią mieszkankę Łodzi, która prowadząc firmę remontową oszukiwała swoich kontrahentów. Jak szacują śledczy, łupem nieuczciwej bizneswoman paść mogła kwota nawet 1 miliona złotych, natomiast liczba pokrzywdzonych oscylować może w granicach 50 osób.
REKLAMA

1 października 2019 roku na I Komisariat Policji KMP w Łodzi zgłosił się mężczyzna, który powierzył podejrzanej kilkaset tysięcy złotych na realizację prac remontowych w zajmowanym lokalu mieszkalnym. Ponieważ, pomimo zapewnień firma nie rozpoczęła usługi na poczet, której pobrane zostały pieniądze, sprawa została zgłoszona organom ścigania. Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą I Komisariatu, którzy analizowali zebrany materiał dowodowy bardzo szybko ustalili, że pokrzywdzonych może być dużo więcej. Podczas prowadzonych czynności policjanci dotarli jeszcze do 5 osób, które zawierzyły podejrzanej przekazując jej kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W żadnym przypadku prace, za które pobierane były pieniądze nie zostały nawet rozpoczęte, a brak jakiegokolwiek kontaktu z wykonawcą świadczyć mógł o przestępczym procederze. Policjanci musieli działać szybko. Przypuszczając, że podejrzana może opuścić teren kraju rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania. Na efekt ich pracy nie trzeba było długo czekać. 39-latka wpadła już 2 października 2019 roku w jednym ze swoich mieszkań na terenie Łodzi. W toku czynności ustalono również mienie należące do podejrzanej, które zostanie zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Jak dotychczas kobieta usłyszała 6 zarzutów dot. oszustwa i została aresztowana. Za takie czyny grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci prowadzą działania mające na celu dotarcie do kolejnych pokrzywdzonych działaniami zatrzymanej.

 

Osoby, które stały się ofiarami przestępczego procederu opisanego powyżej proszone są o niezwłoczny kontakt z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą I Komisariatu KMP w Łodzi pod numerem 42-665-48-98 lub 42-665-14-00, lub osobiście.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-02-28 20:00
miejsce
Żarty Żartami, Łódź, Wólczańska 40/42
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 10:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 17:30
miejsce
Klub Scenografia, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Art Kombinat Scena Monopolis,...
wstęp biletowany