PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE SANITARNYM

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Cały czas obowiązuje stan epidemii. Z uwagi na zwiększającą się liczbę zaķazonych Covid 19 na terenie powiatu łódzkiego -wschodniego systematycznie prowadzone są działania profilaktyczne mające na celu skuteczniejszą ochronę przed zarażeniami. Wszystkie patrole policyjne przeprowadzają kontrole zakrywania ust i nosa przez osoby będące w obiektach handlowych, w środkach komunikacji publicznej oraz w takich miejscach jak przystanki autobusowe i dworzec PKP.
REKLAMA

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze po ujawnieniu faktu braku osłony ochronnej ppouczają i wręczają maseczki ochronne. Przypominamy, że część osób zarażonych wirusem nie ma objawów dlatego tak ważne jest stosowanie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się covid 19. Dbajmy o siebie i innych. Zachowujmy dystans społeczny. Policjanci od początku trwania pandemii czuwaja nad bezpieczeństwem obywateli i zwaracają uwagę na wszelkie łamanie nakazów. Przeprowadzane akcje maja na celu przypominanie mieszkańcom o zachowaniu szczególnej ostrożności również tym, którzy mają wątpliwości istnienia zagrożenia epidemiologicznego i świadomie rezygnują ze środków ochrony.

Przypominamy, że od 19 sierpnia obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Powiaty oznaczone będą kolorami czerowny, żółty i zielony - tak oznaczono skalę obostrzeń. W powiatach z obszarów czerwonych i żółtych wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu. Powiat łódzki wschodni jest wciąż w strefie "zielonej" i obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
59414
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-04-11 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 16:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-09 19:30
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-05 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany