8 maj 2022

Pięciu zatrzymanych po strzelaninie w Radomsku

fot. PAP
Zatrzymano pięciu mężczyzn w związku z sobotnią strzelaniną w centrum Radomska (woj. łódzkie). Dwaj są ranni po strzałach z broni palnej. Wydarzenie zakwalifikowano, jako bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia - podała w niedzielę rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.
REKLAMA

Trwa wyjaśnianie okoliczności sobotniej strzelaniny w okolicach sklepu w centrum Radomska (woj. łódzkie).

"Dwóch mężczyzn ma rany postrzałowe a trzeci został uderzony nieustalonym narzędziem" - powiedziała w sobotę późnym wieczorem PAP rzeczniczka radomszczańskiej policji kom. Aneta Wlazłowska.

W niedzielę pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. "Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku. Doszło do bójki między nimi a dwójką innych mężczyzn. Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej. W szpitalu pozostaje już tylko jeden uczestnik zdarzenia. Wstępnie zostało ono zakwalifikowane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia" - relacjonowała w niedzielę przed południem rzeczniczka wojewódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

"W efekcie prowadzonych całą noc intensywnych działań z udziałem policjantów z Radomska i komendy wojewódzkiej w Łodzi wszyscy uczestnicy zajścia zostali ustaleni. Pięciu mężczyzn jest zatrzymanych - podkreśliła Kącka. "To mieszkańcy Radomska w wieku od 20 do 42 lat znani z wcześniejszych konfliktów z prawem" - przekazała.

"Najprawdopodobniej jeszcze w niedzielę będą przesłuchiwani. Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli różne niebezpieczne narzędzia w tym broń palną. Z uwagi na trwające działania przekazanie szczegółów nie jest możliwe" - zastrzegła.

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
15.2°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 17:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany