8 maj 2022

Pijana staranowała mercedesem trzy ogrodzenia, jaguara i słupy trakcyjne

fot. PAP
Dwa lata więzienia grożą 29-latce, która pijana wjechała mercedesem w trzy ogrodzenia, staranowała jaguara oraz słupy trakcyjne, zrywając przy tym napowietrzne linie energetyczne - podała rzeczniczka policji w Radomsku nadkom. Aneta Wlazłowska.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę niedaleko Radomska (Łódzkie).

"29-letnia kierująca mercedesem A45 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w ogrodzenia trzech posesji, jaguara znajdującego się na terenie jednej z działek oraz słupy energetyczne, zrywając przy tym napowietrzne linie" - relacjonowała Wlazłowska.

"Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach, nie odniosła obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w jej organizmie 0,8 promila alkoholu" - podkreśliła. "Podczas rozmowy z mundurowymi kobieta tłumaczyła, że przebywając na imprezie, pokłóciła się z partnerem i zdenerwowana wsiadła za kierownicę" - zaznaczyła rzeczniczka radomszczańskiej policji.

29-latka mieszkanka województwa śląskiego odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego grozi kara do 2 lat więzienia.

"Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku kobieta musi się liczyć również z koniecznością naprawienia szkód w mieniu, jakie wyrządziła" - wyjaśniła nadkom. Wlazłowska. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ ann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łódź
14.3°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-20 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 17:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-21 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany