Pijany kierujący bmw wjechał w przystanek tramwajowy

fot. KMP w Łodzi
8 listopada 2019 roku około godz. 6:15 dyżurny KMP w Łodzi otrzymał zgłoszenie, że na ul. Zachodniej przy skrzyżowaniu z ul. Lutomierską samochód wjechał w wiatę przystanku tramwajowego.Okazało się, że kierowca jest pijany. Na szczęście nie było ofiar.
REKLAMA

Niezwłocznie po informacji o niebezpiecznym zdarzeniu dyżurny KMP w Łodzi na miejsce skierował patrol łódzkiej drogówki. Policjanci pracujący na miejscu,ustalili że 31-letni kierujący bmw jechał ul. Zachodnia od ul. Ogrodowej w kierunku ul. Limanowskiego. Na skrzyżowaniu z ul. Lutomierską w niewyjaśnionych okolicznościach utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni uderzając w krawężnik po czym w jadący ambulans medyczny a następnie odbity wjechał w przystanek tramwajowy.

Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – miał ponad 2 promile. 31-latek podróżował z pasażerem, który po zdarzeniu oddalił się z miejsca. W momencie uderzenia na przystanku tramwajowym ba szczęście nikogo nie było.

Kierowcy bmw zatrzymano prawo jazdy, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji.

Policjanci przypominają !!!!

Kierowcy, którzy prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz postronnych osób. Powszechnie określa się ich mianem „potencjalnych zabójców”, a media wielokrotnie informują o tragicznych skutkach wypadkach, których sprawcami są nietrzeźwi kierujący. Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność - widząc nietrzeźwego kierowcę reaguj, zawiadom nas.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-02-22 16:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 19:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 19:00
miejsce
Teatr DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 243
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany