20 czerwiec 2022

Piknik fanów volvo z udziałem łódzkich policjantów

fot. KMP w Łodzi
Każdy rodzinny piknik jest czasem dobrej zabawy, szczególnie dla dzieci. Najmłodsi mogą wtedy korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. Taki festyn to  również okazja, by nasze pociechy mogły dowiedzieć się, jak pracują policjanci i usiąść za kierownicą radiowozu. W takich przedsięwzięciach policjantom z łódzkiej drogówki zależy przede wszystkim na tym, aby przez zabawę porozmawiać na temat bezpieczeństwa.
REKLAMA

19 czerwca 2022 roku na terenie łódzkiego Motodromu przy ulicy Drewnowskiej członkowie Automobilklubu – grupa volvo zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka. Festyn był wspaniałą okazją by fani czterech kołek oraz ich rodziny mogli spotkać się w jednym miejscu i wraz ze swoimi pociechami porozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Organizatorzy zadbali o to by na pikniku nie zabrakło przedstawicieli policjantów z łódzkiego wydziału ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci mogły wsiąść do policyjnych samochodów, w tym do radiowozu APRD – wykorzystanego przez funkcjonariuszy zajmujących się najpoważniejszymi zdarzeniami – wypadkami. Poza tym najmłodsi mogli zobaczyć elementy policyjnego umundurowania i sprawdzić jak działają kajdanki. Każdy mógł na chwilę zostać policjantem. Stróże prawa podczas zabaw na świeżym powietrzu przypomnieli o przepisach ruchu drogowego, jak również o prawidłowym zachowaniu, gdy nieznajoma osoba częstuje słodkościami i proponuje wycieczkę. Policjanci każdemu dziecku wręczali opaski odblaskowe, zawieszki i kamizelki oraz książeczki z przygodami Super Stopka. Wszystko po to, aby od najmłodszych lat dzieci potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo.

Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych. Stróże prawa postanowili użytkownikom czterech kółek przypomnieć o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Chętni piknikowicze zakładali symulujące wpływ tych używek na organizm człowieka gogle, po czym próbowali pokonać wyznaczony tor. Po zakończeniu testu, policjanci poprosili o podzielenie się odczuciami. Wszyscy uczestnicy przyznali, że nie mogli zapanować nad swoimi ruchami. Odczucia są nieprzyjemne, boli głowa, przeszkody widzi się podwójnie, a postrzeganie rzeczywistości jest bardzo zaburzone. Fani marki volvo jednoznacznie oświadczyli, że kierowca pod wpływem takich używek na drodze to potencjalny zabójca.

 

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
25.7°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany