23 październik 2021

Policja zatrzymała dwa busy przewożące 78 nielegalnych imigrantów

fot. PAP
Dwa busy z nielegalnymi imigrantami zatrzymano w piątek w województwie łódzkim na autostradzie A2. W sumie było to 78 osób - powiedziała PAP w sobotę rano komisarz Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
REKLAMA

Komisarz poinformowała, że w okolicach łódzkiego skrzyżowania autostrad zatrzymano dwa busy przewożące imigrantów, którzy prawdopodobnie nielegalnie przekroczyli białorusko-polską granicę.

"W pierwszym busie, który zatrzymaliśmy było 37 osób" - mówiła PAP Sobieraj. "Autem przewożącym imigrantów kierował obywatel Republiki Czech" - podała.

"W drugim busie podróżowało 41 nielegalnych imigrantów. Były tam dzieci. Samochód prowadził kierowca z Finlandii" - przekazała.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-01-31 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 18:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-31 20:30
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany