Policjaci i strażak z Andrespola udzielili pomocy kobietom poszkodowanym w wypadku

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Do Posterunku Policji w Andrespolu wbiegła kobieta krzycząc, że przed chwilą doszło do potrącenia dwóch osób na parkingu. Policjanci natychmiast wybiegli z budynku i pobiegli na miejsce wypadku. Udzielili poszkodowanym kobietom pierwszej pomocy wspólnie ze strażakiem ochotniczej straży z Justynowa.
REKLAMA

10 lipca 2021 roku przed godziną 11:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Andrespolu zostali zaalarmowani, iż na pobliskim parkingu doszło do potrącenia dwóch kobiet przez samochód. Mundurowi natychmiast pobiegli we wskazane miejsce. Niestety dwie kobiety wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Policjanci wspólnie ze strażakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Justynowie opatrzyli rany poszkodowanych tamując krwawienia i udzielili im pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Kiedy poszkodowane trafiły pod opiekę medyków, zostały przewiezione do szpitala. Policjanci zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna kierujący hondą crv, cofając na parkingu, nie zauważył osób znajdujących się za samochodem i potrącił dwie piesze w wieku 71 i 72 lat. Kierowca był trzeźwy. Teraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Koluszek.

Policjanci przypominają! Cofanie jest jednym z niebezpieczniejszych manewrów. Kierowca jadąc do tyłu musi uważać na pieszych, pojazdy a także inne przeszkody. W razie braku dostatecznej widoczności należy skorzystać z pomocy innej osoby, która pokieruje nas podczas tego manewru. Podczas cofania musimy rozejrzeć się nie tylko na boki, ale też stale obserwować, co się za nami dzieję. Trzeba mieć oczy z „dookoła głowy".

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-10-08 19:00
miejsce
Kręgielnia Król Kul, Łódź, Al....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-14 19:00
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-15 20:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany