Policjant i strażak z Andrespola udzielili pomocy kobietom poszkodowanym w wypadku

zdjęcie: Policjant i strażak z Andrespola udzielili pomocy kobietom poszkodowanym w wypadku / fot. KPP łódzkiego wschodniego
fot. KPP łódzkiego wschodniego
Do Posterunku Policji w Andrespolu wbiegła kobieta krzycząc, że przed chwilą doszło do potrącenia dwóch osób na parkingu. Policjant natychmiast wybiegł z budynku i pobiegł na miejsce wypadku. Udzielił poszkodowanym kobietom pierwszej pomocy wspólnie ze strażakiem ochotniczej straży z Justynowa.
REKLAMA

10 lipca 2021 roku przed godziną 11:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Andrespolu zostali zaalarmowani, iż na pobliskim parkingu doszło do potrącenia dwóch kobiet przez samochód. Mundurowi natychmiast pobiegli we wskazane miejsce. Niestety dwie kobiety wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Policjant wspólnie ze strażakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Justynowie opatrzyli rany poszkodowanych tamując krwawienia i udzielili im pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Kiedy poszkodowane trafiły pod opiekę medyków, zostały przewiezione do szpitala. Policjanci zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna kierujący hondą crv, cofając na parkingu, nie zauważył osób znajdujących się za samochodem i potrącił dwie piesze w wieku 71 i 72 lat. Kierowca był trzeźwy. Teraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z Koluszek.

Policjanci przypominają! Cofanie jest jednym z niebezpieczniejszych manewrów. Kierowca jadąc do tyłu musi uważać na pieszych, pojazdy a także inne przeszkody. W razie braku dostatecznej widoczności należy skorzystać z pomocy innej osoby, która pokieruje nas podczas tego manewru. Podczas cofania musimy rozejrzeć się nie tylko na boki, ale też stale obserwować, co się za nami dzieję. Trzeba mieć oczy z „dookoła głowy".

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
11.8°C
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 18:20
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-10-02 16:00
miejsce
Łódzki Dom Kultury, Łódź, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 16:00
miejsce
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany