Policyjny pościg za peugeotem

fot. KPP łódzkiego wschodniego
Koluszkowscy policjanci prowadzili pościg ulicami Andrespola za peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi 23 – latkowi do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszał już zarzut i został ukarany mandatem 500 zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Koronawirus
łódzkie
13679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

23 maja 2020 roku tuż przed godz. 2:00 koluszkowscy policjanci patrolowali teren Andrespola. Zauważyli jak ze stacji benzynowej z piskiem opon odjeżdża peugeot. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Jednak kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i nie reagował na wydawane polecenia. Peugeot uciekał ulicami Andrespola w kierunku Zielonej Góry. Pościg był dynamiczny. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, zniszczył dodatkowo znak drogowy. Na szczęście przez skrajną nieodpowiedzialność i lekkomyślność 23 – letniego mieszkańca gminy Koluszki nikt nie ucierpiał. Mężczyzna był trzeźwy a ucieczkę tłumaczył tym, iż godzinę wcześniej został zatrzymany do kontroli drogowej przez inny patrol. Podczas kontroli okazało się, iż dowód rejestracyjny od peugeota został zatrzymany w październiku 2019 roku a mundurowi zakazali 23 – latkowi dalszej jazdy samochodem. Widząc, że policja próbuje go zatrzymać zaczął uciekać. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Usłyszał już zarzut. Mężczyzna został również ukarany mandatem 500 zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja apeluje!

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli osoba nie stosuje się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza to policjant może użyć siły fizycznej oraz środków przymusu bezpośredniego wobec takiej osoby.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
13679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-18 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-19 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-20 16:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-20 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany