2 grudzień 2019

Robienie zdjęć podczas jazdy było tylko początkiem kłopotów

fot. KMP w Łodzi
Kierując samochodem robił zdjęcia policjantom, chwilę później okazało się, że był pod wpływem alkoholu, a jego auto nie miało badań technicznych.
REKLAMA

1 grudnia 2019 roku około godz. 9:30 policjanci łódzkiej drogówki, którzy zabezpieczali miejsce wypadku drogowego na skrzyżowaniu Al. Włókniarzy z ul. Drewnowską zauważyli kierującego skodą octavią, który prowadząc swoje auto korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego Mężczyzna robił zdjęcia mundurowym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. 49-latek usilnie przepraszał policjantów za swoje zachowanie. Po zbadaniu jego stanu trzeżwości okazało się, że prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wyszło także na jaw, że jego samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. W policyjnych bazach danych kierujący nie figurował jako właściciel, choć on sam twierdził, że nim jest od 2015r roku. Tłumaczył, że nie przerejestrował swojego pojazdu, gdyż według jego wiedzy nie ma takiego obowiązku. Policjanci zacytowali kierującemu treść art. 78 ust. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którym „właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nie przekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu”.

Z uwagi na kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu policjanci zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy a auto zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.Teraz odpowie za szereg wykroczeń m.in. za niewłaściwe korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, brak badań technicznych, nieprzerejestrowanie pojazdu i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu za co grozi mu wysoka grzywna, nawet do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdu co najmniej na pół roku. 

sierż. szt. Jadwiga Czyż

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
20577
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Kościół polskokatolicki pw....
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Filharmonia Łódzka, Łódź,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 17:00
miejsce
Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-08 19:30
miejsce
ArtKombinat Scena Monopolis, Łódź,...
wstęp biletowany